İçeriğe geç

Apple 2017 Sonbahar konferansı

Uzun suredir beklenen Apple sonbahar dönemi etkinliği nihayet geldi çattı. Her yıl olduğu gibi bu yılda yeni ürünlerin ve yazılımsal geliştirmelerin final sürümünün son kullanıcıya ulaştırılmasını başlatan bir gün.

Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak Apple iPhone ürününün 10. yılını kutlamış olacak. Buda herkesin beklediği gibi farklı, yenilenmiş ve tamamen yeni bir cihaz olacağının habercisi.

Biz geliştiriciler için ise tüm araçların artık final sürümünün yayınlanması demek. Bununla birlikte İOS 11 ile gelen yenilikleri görüp,öğrenip uygulamalarımızı buna göre güncellememiz anlamına gelmekte. Swift 4 , Xcode 9 ve macOS High Sierra‘da final sürümüyle beklentilerimizi karşılayabilecek mi görmüş olacağız. Developer beta sürecinde bu araçları deneyimlemiş biri olarak son sürümlerinde oldukça yenilikçi ve işe yarar özellikler barındırdığını söyleyebilirim.

Bu yeni ürünler insanlar için yeni bir kullanıcı deneyimi demek. Biz geliştiriciler için ise yeni uygulamalar geliştirmek demek. Bu yüzden bende yeni yazılarımda İOS 11 ile gelen en yenilikçi kütüphaneler hakkında örneklerimi sizlerle paylaşmaya başlayacağım.

Öğrenmenin sınırı yok. Yazılım dünyasındada yenilikleri takip etmeden yerinde sayanlar hiç şüphesiz treni kaçıranlar olacaktır. Bu yüzden öğrenmeye, geliştirmeye, üretmeye devam. Yarın hep birlikte güzel bir sunum izleyeceğimiz Apple konferansını türkiye saati ile saat (20:00)’da Apple sayfası üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

Görüşmek üzere 😉

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

Copyright © 2021 Kenan Atmaca