İçeriğe geç

Apple Event 10 Eylül

Merhabalar, WWDC 19 etkinliğinin ardından klasik olarak her yıl yapılan eylül ayı etkinliği ile birlikteyiz. Bu etkinlikte neler olacak ve daha sonrası için biz geliştiricileri neler bekliyor sorularını cevaplayacağım.

Bu etkinliktede bizleri bekleyen yeni bir iPhone olacak, tasarımı internete önceden sızan cihazda görsel olarak iPhone X ailesinden 3’lü kamerası dışında bir farkı yok. Ancak ekran kalitesi, 5G desteği ve yeni işlemci ailesi ile çok daha hızlı bir cihaz olacağı kesin. Bunun yanı sıra titanyumdan yapılmış özel bir seçenekte konuşulanlar arasında. Apple watch içinde aynı yapıda oluşturulmuş yeni bir modeli tanıtılabilir. Ancak tamamıyla yenilikçi tasarımı değişmiş bir cihazı 2020 yılında göreceğiz. Çentiksiz ve cam arkasına yerleştirilmiş sensörler ile işlem yapan bir cihaz geleceğini düşünüyorum.

Bu etkinliğin diğer bir haberciside yazılım ürünlerinin son beta sürümüne ulaşıp son kullanıcı ile buluşacak olması. Buda demek oluyor ki tüm cihazların yeni sürümleri aynı hafta içerisinde son sürümleri yayınlanacaktır. Bende yeni sürüm ile birlikte sizlere SwiftUI ve Combine framework yazıları yazmaya devam edeceğim. Ve bu modern teknolojileri öğrenip yeni, daha yenilikçi uygulamalar yazacağız.

Her zaman izlemekten keyif aldığım Apple etkinliğini 10 Eylül Salı günü Türkiye saati ile 20:00 ‘da Apple Live üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Yenilikçi fikirlerle dolu günlerde görüşmek üzere 😉

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2020 Kenan Atmaca