İçeriğe geç

Apple event 12 eylül

Merhabalar wwdc sonrası tekrar bir Apple özel etkinliği ile sahalara dönüyoruz. Yarın gerçekleşecek bu özel etkinlikte neler olacak neler bitecek aşağıda yorumlayalım bakalım.

Her yıl alıştığımız eylül ayı etkinliği bu yılda eylül 12 ‘e denk geldi. Bu sonbahar etkinliğinde Apple geleneğine bağlı olarak her zaman yeni iphone ve yanına sıkıştırdığı yeni farklı ürünler tanıtır ve bunun yanı sıra wwdc etkinliğinde beta sürümü başlayan işletim sistemi sürümlerinin final sürümlerini yayınlar. Bu yılda bunlardan farklı bir durum olmayacak.

Yeni iphonelar hiç şüphesiz beklenen cihazlardan. Söylentilere göre 3 adet yeni iphone tanıtılması beklenmekte. Ekran daha parlak daha büyük, daha hızlı tarzında ilerleme politikası sahnede yer alacaktır 🙂 iphone x kullanıcısı olarak yeni cihazlarda mutlak değişim olacağınızı düşünmüyorum. Bunun yanı sıra beklediğim diğer bir cihaz watch 4 olacaktır. Bu cihazında tanıtılması büyük bir ihtimal. Şarj sorunu ve ekran kasa oranı sorunu giderildiyse satın alınabilecek bir cihaz olacaktır. Tabi bunların hepsini yarın bakıp göreceğiz.

Apple event sonrası iOS 12 her yıl olduğu gibi büyük ihtimal bu yılda yayınlanacaktır. En çok beklediğim mac yeni sürüm Mojave genel olarak 1 hafta sonrasında yayınlanmakta. Tahmini olarak 19 eylül tarihinde yayınlanacaktır.

iOS 12 ile birlikte bende farklı iOS yazıları yazmaya devam edeceğim. Tekrar görüşmek üzere 😉

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

© 2019 Kenan Atmaca