İçeriğe geç

Apple Event 2020

Merhabalar, WWDC 20 etkinliğinin ardından klasik olarak her yıl yapılan eylül ayı etkinliği ile birlikteyiz. Bu etkinlikte neler olacak ve daha sonrası için biz geliştiricileri neler bekliyor gündeminden bahsedeceğim.

Eylül ayı etkinliği hep yeni elektronik cihazların tanıtıldığı ve yazılım sürümlerinin beta sürümünden çıkarak son kullanıcı ile buluşmasının gerçekleştiği bir etkinlik olmuştur. Bu yılda şüphesiz bu şekilde devam edecektir.

Bu etkinlik içerisinde yeni iPhone, yenilenmiş iPad Air ve Apple watch 6 karşımıza çıkacaktır, diye düşünüyorum. Yeni iPhone 12 Pro serisi iPad Pro kasası benzeri tasarımı ve geliştirilmiş kamera, 5G desteği, Lidar tarayıcı ve 120 hz yenileme ekranına sahip bir cihaz olacaktır düşüncesindeyim. Bu yıl pandemi sebebi ile yeni cihazların ülkemize gelme süreci biraz uzayacaktır. Bu arada yeni iOS versiyonunun ekim ayı içerisinde macOS versiyonununda biraz daha geç tarihte son kullanıcı ile buluşma ihtimali var.

Biz geliştiriciler için vazgeçilmezimiz Xcode 12 son sürümüde iOS sürümü ile paralel olarak bizlere sunulacaktır. Development olarak bizleri oldukça güzel yenilikler beklemekte. Bu yeniliklerden faydalanarak yeni uygulamalar ve farklı teknikler ile keyifli kodlamalar yapacağımız şüphesiz 🙂

15 Eylül Türkiye saati ile 20:00’da etkinliği Apple Live veya YouTube üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

Gelişmeye ve geliştirmeye devaam..

 

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2020 Kenan Atmaca