İçeriğe geç

Benim için 2016

Merhabalar bu yazımda benim için 2016 yılı nasıl geçti, neler değişti hayatımda ve gelecek 2017’den beklentim ve yapacaklarım neler bunlardan bahsedeceğim.

Yıllar çabuk geçiyor 2016 yılıda benim açımdan oldukça hızlı geçti. Her insanın yaşadığı gibi mutlu günler, üzüntülü günler oldu ama kendi adıma sevdiğim bir yıl oldu. 2016 yılının ilk günlerinde alanımla ilgili blog açmaya karar vermiş ve bu yıl 1 inci yılı olacak. Bundaki amacım öğrendiklerimi insanlarla paylaşmak ve dökümentasyon oluşturmaktı yeni yıldada buna devam etmeyi düşünüyorum. Yazılımsal olarak kendimi geliştirmeye devam ettiğim İOS alanında bir çok yeni bilgiler edindim ve bunları uyguladım, paylaştım. App Store yeni uygulamalar ekledim bunun karşılığında güzel geri bildirimler aldım ve bu konuda yerli ve yabancı startuplardan iş teklifleri aldım.

İlişki konusunda hayatımdan gereksiz insanları çıkarmış oldum. Bu konuda tabiki üzüldüğüm noktalar oldu ancak gerçekten iyiki böle bir karar vermişim diye çok mutluyum. Böyle bir karar vermem yeni bir ilişki ve yeni bir insanla tanışmama sebeb oldu. Hayat diyoruz adına günlerin,zamanın neler göstereceği senden neler alıp vereceği belli olmaz. Bu yüzden umut insanın el feneridir, en karanlık anda bile umudunuzu kaybetmeyin çünkü her gecenin sonu aydınlıktır. Ve birde amaç çok önemli bir husus amaçsız insanlar dünyadan zevk alamayan boş işlerle uğraşan insanlardır. Ne olursa olsun küçük veya büyük amacınızı belirleyin bu hayattan ne istiyorsunuz ? neden biz buradayız ? sorularına kendi içinizden cevap verin. Dünyada insanların %99’u tüketirken neden o %1’lik üreten yaratan kısımda olmayalım diye sorun kendinize.Birde dünyada para ile herşeyi satın alabilirsiniz sahtede olsa aşkı bile ancak tek satın alamayacağınız şey vardır o da akıp giden zamandır. Zaman evrendeki en değerli maden onu iyi kullanmak verimli kullanmak gerek. Bu konuda kendi açımdan çok dikkat etmem gereken konulardan.

Konuşulacak,tartışılacak çok konu var elbet ama yeni yıldan beklediklerim yapmak istediklerime gelecek olursak. Yazılım ve yeni bilgiler edinme,öğrenme konusunda geçen yılların dahada üstüne koyarak ilerlemek istiyorum. Yeni uygulamalar, yeni fikirler ile yoluma devam etme amacındayım. Yani bu yıl suyun derecesini dahada artırmak istiyorum bunu gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağıma inanıyorum. Bizim sektörümüzde artık yürümek yetmiyor koşmak dahada hızlı koşmak gerek yolumuza çıkacak engellerden ders çıkarıp engellerin bize basamak olmasını sağlamamız gerek. Yapılanlardan öğrenip daha iyisini yapmak en iyiye ulaşmak olmalı yolumuz çünkü bizimle beraber bu yolda çok emek harcayan insanlarda mevcut.

Bu bir yıl içerisinde blogumu 200 adet yazıyla yılı tamamlamıs oldum. Gelecek yılda daha farklı ve eğitici paylaşımlarda arada kişisel düşüncelerime yer vererek devam etmek istiyorum. Belkide bir youtube kanalıda gelebilir belli olmaz 😀

Son sözlerime gelirsek. Bu yeni yılda ve gelecekte kendime ve isteyenlere sağlıklı,başarı dolu,sevgi dolu bir yıl,ömür diliyorum kalbimiz temiz, yolumuz açık olsun 😉

 

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

Copyright © 2021 Kenan Atmaca