İçeriğe geç

Swift ile 2 yıl

Merhabalar bugün Swift dili ile uygulama geliştirme ve dili öğrenmeye başlamamın üzerinden tam 2 yıl geçti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Bundan tam 2 sene önce 28 şubat günü Swift dilini öğrenmeye başladım. Daha ozamanlar Swift dili çıkalı 4 veya 5 ay olmuştu. Bu dili öğrenmemin sebebi İOS uygulama geliştirmeyi daha konforlu, hızlı ve güzel hale getirmesiydi.

Kişisel olarak dil hakkında görüşümü soracak olursanız; Oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış bir dil. Programlamayı keyifli hale getirmenin yanı sıra oldukça hızlı ve modern programlamanın tüm anlayışlarını destekleyecek şekilde yazılmış. İlerleyen yıllarda sadece  Apple ürünleri değil daha farklı alanlarda programlamak için geliştirme çatıları ortaya çıkacaktır. Günümüzde bile dil açık kaynaklı olduktan sonra web üzerinde linux makinelerde derlenebilir hale gelmiş durumda.

İOS programlama ve geliştirme konusunda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve ilerleyen yıllarda’da devam etmeyi düşünüyorum. Yazılım ve bilgisayar bilimleri öğrendim bitti. Şeklinde bir yapıya sahip değil bu işin zor kısmı sürekli olarak yeni bilgi akışı olması. Öğrenmeye aç olmak ve sürekli yeni bilgiyi istemek gerekli. Yeniliği geç farkeden ve ayak uydurmaya çalışan çoğu şirketin büyük zararlar uğrayıp bazılarınında battığına şahit olduğumuz bir sektör içerisindeyiz. Buda bize nasıl adımlar atmamız gerektiğini kanıtlar bir durum.

Bilginin sonsuz olduğu gibi İOS ve yazılım alanıda çok büyük bir evrendir. Bu evrende bildiğimiz bilmediğimizin yanında hiç birşey. Bu yüzden ne kadar ileri gidebiliyorsak gitmemiz gerekir.

Keyifli kodlamalar 😉

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

Copyright © 2020 Kenan Atmaca