İçeriğe geç

WWDC 19

Merhabalar, koca bir yılın ardından tekrar bir WWDC etkinliği ile karşı karşıyayız. Apple ekosisteminde uygulama geliştiricisi olarak en keyif aldığım ve merakla beklediğim etkinlik.

Bu yılda hem yazılımsal hemde donanımsal yeniliklerle karşılaşacağız. Bunlardan hiç şüphesiz   Apple cihazların yeni sürümleri olacak. Edinilen bilgilere göre watchOS ekosistemi iOS’dan ayrılarak bağımsız market ve uygulama yazılım entegresi olacağı konuşulmakta. Bunun olması gayet gerekli, doğru hedefleme yapılırsa yeni versiyonda saat satışlarının artacağını düşünüyorum. iOS tarafında çok bir bilgi açığa çıkmadı. Bu sürümde arayüz üzerinde değişikler ve performans artışı ile stabilleştirme üzerinde çalışma yaptıklarını öngörmekteyim.

Biz geliştiriciler tarafında yapılacak yenilikler ve geliştirmeler benim için daha önemli. Swift dilinin 5.1 sürümü yayınlanacak ve iOS 13 ile farklı kütüphaneler aramıza katılacak. Buda sizlere yeni yazılar ve kendi açımdan yeni şeyler öğrenmek demek. Bu işin en keyifli tarafıda bu.

Lafı fazla uzatmadan yenilikleri apple ‘dan dinleyelim. Yarın başlayacak olan etkinlik  canlı yayın türkiye saatı ile 20:00 ‘da olacak izlemeyi unutmayın.

Keyifli ve kod dolu bir yıl diliyorum 😉

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2020 Kenan Atmaca