İçeriğe geç

WWDC 2017

Merhabalar koskoca bir yılın ardından tekrar en önemli Apple etkinliği WWDC 17 ile buluşuyoruz.

Apple her yıl olduğu gibi bu yılda geliştiriciler konferansını gerçekleştirecek. Bu sayede hem biz geliştiriciler için hemde kullanıcılar için önemli ürünler yer alacak. Bu yılki etkinlikte geçen yıllarda olduğu gibi macOS,İOS,watchOS,tvOS işletim sistemlerinin yeni versiyonları tanıtılacak ve biz geliştiriciler için önemli olan yeni geliştirme paketleri ve bunun yanı sıra Swift dilinin yeni versiyonu olan Swift 4 tanıtılma işlemi gerçekleştirilecek. Buda demek oluyor ki öğrenme ve paylaşma sürecine tekrar başlıyoruz. Swift 4 ve İOS 11 yazılarını sizlerle elimden geldiğince paylaşacağım 🙂

Bunun yanı sıra söz edilen yeni ipad ve yeni çıkan mac proların donanımsal güncellemeleri söz konusu yeni intel işlemcileri ile donatılması muhtemel olacaktır ve çıkan bazı pil sorunlarınıda gidermek adına böyle bir paylaşım gerçekleştireceklerdir.

Konferansın ilk günü yani yarın (05.06.2017 türkiye saati ile 20:00’da başlayacak) ana tanıtımlar gerçekleştirilecek ve diğer günlerde geliştiriciler için yani bizler için önemli olan İOS 11 ve Swift 4 ile gelen yenilikler anlatılacak. Bu yıl bu konferansta olabilirdim ancak sınavların tarihlerinin çakışması kötü oldu belki seneye zaman olursa katılmayı düşünüyorum.

Keyifli günler 😀

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

Copyright © 2021 Kenan Atmaca