İçeriğe geç

WWDC 2018

Merhabalar, koca bir yılın ardından tekrar bir WWDC etkinliği ile karşı karşıyayız. Apple ekosisteminde uygulama geliştiren geliştiriciler için hiç şüphesiz en önemli konferans.

Bu yılda, her yıl olduğu gibi yeniliklere ev sahipliği yapacak etkinlik, geliştiricilere yeni oyuncaklar sunacak. Bu yeniliklerden bizim için en önemlisi Swift 5 ve iOS 12 ile gelecek yenilikler olacaktır. Programlama dili yıllar ilerledikçe daha temiz ve kullanıcı dostu olmaya devam etmekte bu yılda Swift 5 ile eklenmiş güzel yenilikler göreceğiz.

iOS 12 tarafında ise kapak fotoğrafındanda anlaşılacağı üzere yenilikler eklenmiş, sadeleşmiş, akıcı animasyonlara sahip bir arayüzü karşımıza çıkacak. Konferans öncesi ifşa olmuş bazı özelikler arasında yenilenmiş tasarıma sahip bildirimler, mac işetim sisteminde olan benzer dark mode, yeni nesil samsung cihazlarda yer alan always on display özeliği gibi özellikler ifşa olmuş durumda. Tabi tümen yenilikleri ve demo sunumu konferansta göreceğiz.

Bunun dışında Apple yeni cihaz olarak VR başlık tanıtımı ve yenilenmiş tasarıma sahip Watch 4 tanıtabilir. VR başlık tanıtacak olursa şüphesiz yanında VR Kit tanıtarak geliştiriciler için yeni bir uygulama geliştirme platformu yayınlanacaktır. Apple ile en yakın kaynaklardan edinen bilgiler doğrultusunda Applenin VR cihaz üzerinde çalıştığı kanıtlanmış birşey ancak tanıtım tarihi belirsiz.

Her yıl olduğu gibi diğer platformlarında yenilenmiş sürümleri karşımıza çıkacak. (macOS,tvOS,watchOS,Xcode)

Bende sizlere iOS 12 ve Swift 5 yeniliklerini ve yeni örnekleri paylaşmaya devam edeceğim. Tüm bu yenilikleri göreceğimiz etkinlik 4 haziran 2018 günü (türkiye saati ile 20:00 olması muhtemel) bizlerle olacak.

Keyifli, yeni fikirlerle dolu bir yıl diliyorum 😉

 

 

Tarih:Genel

Bu yazı yorumlara kapalı.

Copyright © 2020 Kenan Atmaca