İçeriğe geç

WWDC 2020

Merhabalar, koca bir yılın ardından tekrar bir WWDC etkinliği ile karşı karşıyayız.

Her yıl merakla ve keyifli bir şekilde beklediğim WWDC etkinliğini bu yıl korona virüs sebebi ile tamamen online olarak gerçekleştirilecek. Biz geliştiriciler için her yıl güzel yenilikler sunan apple bu yılda şüphesiz bizlere yeni oyuncaklar verecektir 🙂

Bu yıl WWDC etkinliğinde yazılımsal olarak Swift dilinin gelişme süreci yanısıra, geçen yıl tanıtılan SwiftUI ve Combine yapılarınıda bir üst seviyeye taşıyacaklardır. Her event benim için yeni bir öğrenme sürecinin başlangıcı oluyor. Tanıtılan ve geliştirilen bu yeni teknolojileri öğrenip, yeni projelerde kullanmak oldukça keyifli.

Cihazların işletim sistemlerininde yeni versiyonlarının tanıtıldığı bu süreçte, oldukça güzel yenilikler bizlerle olacak. Bunlarla birlikte tanıtılması söz edilen ve gelecek yıllarda diğer macbook modellerindede yerini alacak arm işlemcili yeni nesil bir iMac beklenmekte. Bunun yanı sıra merakla beklenen ve geliştirmesi kapalı kapılar ardında yapılan akıllı gözlük iGlass ile ilgili bir ipucu veya doğrudan bir tanıtım gerçekleştirilme ihtimalide var.

Tüm bu soruların ve yeniliklerin cevabını 22 haziran pazartesi günü türkiye saati ile 20:00 ‘da izleyeceğimiz etkinlike bulacağız.

İnovatif, başarılı ve bol kodlu bir yıl diliyorum. Bu yolda durmak ve sadece izlemek yetmez. Harekete geçen kazanır 😉

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Kenan Atmaca